anna02780

Anna Paulová finalistkou Showcase

Přední česká klarinetistka Anna Paulová byla vybrána do finále Showcase a vystoupí jako sólistka v rámci festivalu Dvořákova Praha.

Showcase je prestižní přehlídkou mladých talentů v oblasti klasické hudby, kterou pořádala Akademie klasické hudby, HAMU Praha a hudební kancelář Sound Czech již třetím rokem. Nemělo by jít o soutěž, ale naopak o podporu mladých hudebníků na začátku kariéry. Mladí hudebníci mají jedinečnou příležitost představit se pozvaným zástupcům agentur, festivalů, orchestrů a médií z ČR a zahraničí. Vybraní účastníci mají pak možnost vystoupit jako sólisté na večerním koncertu s orchestrem s orchestrem České Sinfonietty.

Garantem projektu je přední český hornista Radek Baborák.

Klarinetistka Anna Paulová získala 2. cenu a titul laureáta na Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro 2015 a 1. cenu na Soutěži Nadace Bohuslava Martinů 2016, kde získala také Cenu Nadace Život umělce pro nejúspěšnějšího účastníka soutěže. Je vítězkou speciální ceny Golden Medal (High Distinction) na soutěži Vienna International Music Competition. V roce 2019 se jako jediná žena probojovala do semifinále jedné z nejprestižnějších hudebních soutěží – ARD Musikwettbewerb německé veřejnoprávní televizní a rozhlasové soutěže ARD v Mnichově mezi 5 nejlepších klarinetistů z celého světa.

Anna Paulová studovala na Pražské konzervatoři u prof. Milana Poláka a prof. Ludmily Peterkové a na Akademii múzických umění v Praze u prof. Jiřího Hlaváče a prof. Vlastimila Mareše. Ve studiu pokračovala na Musikhochschule Lübeck, kde navštěvovala hodiny u prof. Sabine Meyer a prof. Reinera Wehle. V současné době je doktorandkou na Akademii múzických umění v Praze a studuje rovněž na Royal Conservatoire Antwerp u prof. Annelien van Wauwe a na Accademia di Santa Cecilia v Římě pod vedením Maestra Alessandra Carbonareho.

Annu Paulovou můžete vidět 22.září 2022 ve Dvořákově síni Rudolfina v rámci festivalu Dvořákova Praha.

Sdílejte příspěvek