etno-merged-merged

Královské koncerty

Instrumentální koncerty napsané vynikajícími francouzskými skladateli:  Francoisem Couperinem, Jeanem Philippem Rameauem, Marinem Maraisem, Jacquesem Morelem věnované nejpopulárnějším nástrojům své doby ve Francii – cembalu, viole da gamba, barokní příčné a zobcové flétně.

Účinkují:

  • Edita Keglerová (cembalo) Vynikající česká cembalistka, znalkyně a interpretka díla J. A. Bendy. Spolu s I. Štryncovou držitelka 1. ceny a zvláštní ceny nakladatelství Bärenreiter za nejlepší interpretaci skladby dle historicky poučené provozovací praxe na nejprestižnější Mezinárodní soutěži pro dva klávesové nástroje v belgických Bruggách (1997).
  • Julie Braná (zobcové flétny, barokní příčná flétna) – Vystupuje a nahrává se souborem Ensemble Accento, s plzeňským triem zobcových fléten Tre Fontane a jako člen či sólista významných souborů a orchestrů zabývajících se interpretací staré hudby. Více než 10 let zastává post 1. flétny v jednom z nejvýznamnějších souborů staré hudby v Čechách – Collegium 1704 a od roku 2016 vystupuje jako sólistka a 1. flétnistka s prestižním německým orchestrem Concerto Köln.
  • Mélusine Srovnal (viola da gamba) – Jako gambistka měla příležitost hrát v souborech Riccercar Consort či Collegium Marianum. Účastní se projektů, které propojují poučenou interpretaci staré hudby s divadlem. Spolupracuje se soubory Oneiroï a Compagnie Oghma a je zakládající členkou souboru Lunaris, s nímž natočila CD s názvem Exode.

Program:

  • Jean Philippe Rameau: Koncert č. 3 ze sbírky Piéces de clavecin en concerts
  • Marin Marais: Suita a moll pro violu da gamba a basso continuo
  • Jacques Morel: Chaconne G dur pro flétnu, violu da gamba a basso continuo
  • Francois Couperin: Concert Royal č. 9 E dur pro flétnu a basso continuo In titulé Ritratto dell‘  amore

Jean Philippe Rameau: Koncert č. 5 ze sbírky Piéces de clavecin en concerts

Sdílejte příspěvek