AP + IS

Magické souznění

Vynikající klarinetistka Anna Paulová představuje v netradičním spojení klarinetu, kontrabasu a klavíru nový program, který vznikl ve spolupráci s kontrabasistou Indi Stivínem. Program lze realizovat i s klavírem či s orchestrem a umělci v jeho rámci uvedou například Duetto pro klarinet, kontrabas a orchestr Giovanni Botessiniho.

Účinkují:

Anna Paulová (klarinet): laureátka soutěže Pražské jaro 2015 (2.cena), Laureátka soutěže nadace Bohuslava Martinů 2016, semifinalistka mezinárodní soutěže ARD v Mnichově (2019).

Indi Stivín (kontrabas): již v patnácti letech se stal laureátem Mezinárodní instrumentální soutěže v německém Markneukirchenu (2017), která je považována za jednu z nejtěžších na světě. O rok později debutoval na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro se svým sólovým recitálem.

Matouš Zukal (klavír) – studoval na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy u Jitky Němcové a na Pražské konzervatoři ve třídě doc. Iva Kahánka. V současné době pokračuje ve studiu u téhož profesora na Akademii múzických umění v Praze. V roce 2021 byl Matouš vybrán jako stipendista International Music Academy v Lichtenštejnsku do třídy prof. Milany Chernyavské.

Program:

Giovanni Bottesini: Duetto pro klarinet, kontrabas a orchestr 9′

Ludwig van Beethoven: Trio B dur, Op. 11 “Gassenhauertrio“ 21‘

Max Bruch: Osm kusů pro klarinet, violu a klavír (arr. pro klarinet, kontrabas a klavír) 35‘

Dmitrij Schostakovich: Pět kusů pro dvoje housle a klavír (arr. pro klarinet, kontrabas a klavír) 10‘

Sdílejte příspěvek