imgonline-com-ua-twotoone-IEWd4I3Xv8

Slovenské spevy

Projekt mezzosopranistky Evy Garajové a klavíristy Miroslava Sekery chce připomenout zásadní osobnost české hudby 20. století Vítězslava Nováka.

V jubilejním roce 150. výročí narození tohoto českého skladatele (1870 Kamenice nad Lipou – 1949 Skuteč) vzniká historicky první souborná nahrávka 80 Slovenských spevů z let 1901 – 1930, která se dočká také koncertního provedení. Jedná se o počin významný, dokumentující všestrannost skladatelova tvůrčího profilu a zejména jeho lásku k českému a slovenskému folkloru, který ovlivnil nejúspěšnější část jeho symfonického, komorního, klavírního i vokálního díla.

  • Účinkují:
    • Eva Garajová (mezzosoprán)–v současnosti jedna z nejvýznamnějších interpretek písňové literatury své generace v Česku i na Slovensku, sólistka českých i zahraničních orchestrů.
    • Miroslav Sekera (klavír) – V roce 2002 se stal vítězem mezinárodní soutěže J. Brahmsev rakouském Portschachu. Již předtím získal ocenění v mnoha významných soutěžích u nás  i  v zahraničí, jako například: 1. cenu v soutěži F. Chopina v Mariánských Lázních,  1. cenu v soutěži pořádané HAMU (Stipendium firmy YAMAHA), 2. cenu v mezinárodní soutěži v Gaillardu ve Francii.

Sdílejte příspěvek