• Aktuálně
  • Anna Paulová opět vystoupí na Pražském Jaru, tentokrát s korejskou flétnistkou Chaeyeon You
anna02780

Anna Paulová opět vystoupí na Pražském Jaru, tentokrát s korejskou flétnistkou Chaeyeon You

Přední česká klarinetistka Anna Paulová (laureátka Pražského Jara z roku 2015) vystoupí s jihokorejskou flétnistkou a laureátkou Pražského Jara roku 2020 Chaeyeon You (*2001) i s dalšími laureáty – cembalistkou Monikou Knoblochovou a s klavíristou Adamem Skoumalem.

Společně zahrají skladbu Camille Saint-Saëns: Tarantella pro flétnu, klarinet a klavír op. 6

Anna Paulová je laureátkou (2.místo) Pražského Jara z roku 2015. Je vítězkou speciální ceny Golden Medal (High Distinction) na soutěži Vienna International Music Competition. V roce 2019 se jako jediná žena probojovala do semifinále jedné z nejprestižnějších hudebních soutěží – ARD Musikwettbewerb německé veřejnoprávní televizní a rozhlasové soutěže ARD v Mnichově mezi 5 nejlepších klarinetistů z celého světa.

Studovala na Akademii múzických umění v Praze v klarinetové třídě prof. Jiřího Hlaváče a prof. Vlastimila Mareše. V roce 2020 dokončila studium na Musikhochschule Lübeck u prof. Sabine Meyer a prof. Reinera Wehle. V současné době je doktorandkou na Akademii múzických umění v Praze a studuje rovněž na Royal Conservatoire Antwerp u prof. Annelien van Wauwe a na Accademia di Santa Cecilia v Římě pod vedením Maestra Alessandra Carbonareho.

Jako sólistka vystoupila s Pražskou komorní filharmonií, Talichovou komorní filharmonií, Symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře, Hodonínským symfonickým orchestrem, Polskou komorní filharmonií Sopot, Orchestra Sinfonica Città di Grosseto a Inter Camerata komorní orchestr Wroclaw.

V neděli 22.května 2022 můžete tedy od 17. hodin v klášteře sv.Anežky znovu naslouchat nádhernému tónu klarinetu Anny Paulové při flétnovém koncertu Chaeyeon You v rámci festivalu Pražské Jaro.

Program:
– Johann Sebastian Bach: Sonáta A dur BWV 1032
– Sergej Prokofjev: Sonáta pro flétnu a klavír D dur op. 96
– Adam Skoumal: Únos Šeherezády
– Shin Kim: Polychrome Chaplin
– Camille Saint-Saëns: Tarantella pro flétnu, klarinet a klavír op. 6
– Paolo Taballione: Fantazie na témata z opery Giuseppa Verdiho

Sdílejte příspěvek