• Aktuálně
  • Cembalistka Edita Keglerová sólistkou koncertu Vivat Benda! na festivalu Klášterní hudební slavnosti
Edita Keglerová - cembalo

Cembalistka Edita Keglerová sólistkou koncertu Vivat Benda! na festivalu Klášterní hudební slavnosti

Program koncertu VIVAT BENDA! k 300. výročí narození Jiřího Antonína Bendy zahájí Ouvertura na téma BEnDA Tomáše Illeho, která zazní teprve potřetí od svého vzniku.

Edita Keglerová se ujme sólového partu v Koncertu pro cembalo a orchestr, kdy Komorní filharmonii Pardubice bude řídit Jiří Petrdlík. Večer zakončí Bendův melodram Ariadna na Naxu v podání Ivany Jirešové, Petra Stacha, Apoleny Veldové a Komorní filharmonie Pardubice. Režie se chopila Věra Šustíková

Edita Keglerová je absolventkou pražské AMU, která studovala v mistrovské třídě J. Ogga na Královské konzervatoři v Haagu a na Královské hudební akademii v Londýně. V rámci doktorandského studia na AMU se věnovala koncertům J.A. Bendy. V roce 1997 získala  1. cenu a Zvláštní cenu nakladatelství Bärenreiter na nejprestižnější Mezinárodní soutěži pro dva klávesové nástroje v belgických Bruggách, v roce 2001 získala „Honorable mention“ na téže soutěži, tentokráte v sólové cembalové hře.

Nejdůležitější ocenění bylo to, že jsme s kolegyní Ivou Štrynclovou, dlouholetou členkou souboru Musica Florea, získaly první cenu v této soutěži. To byl obrovský úspěch! V oboru cembalo a staré hudby je to jedna z největších mezinárodních soutěží vůbec.“

Editu Keglerovou máte možnost vidět i slyšet 26. června 2022 v Šumperku od 20 hodin v kostele Zvěstování Panny Marie na koncertě Vivat Benda! v rámci festivalu  Klášterní hudební slavnosti.

Sdílejte příspěvek