• Aktuálně
  • Členové kytarového dua Siempre Nuevo v porotě Mezinárodní kytarové soutěže ve Zruči nad Sázavou
Siempre Nuevo - Photo kit 2018

Členové kytarového dua Siempre Nuevo v porotě Mezinárodní kytarové soutěže ve Zruči nad Sázavou

Koncert na počest českého kytaristy, hudebního skladatele a pedagoga Milana Tesaře in memoriam, doprovodí letošní ročník Mezinárodní kytarové soutěže ve Zruči nad Sázavou. K účasti na koncertu pozvali pořadatelé přední české kytaristy –   – světově proslulého kytarového virtuosa Vladislava Bláhu, kytarové duo Siempre Nuevo (Matěj Freml / Patrick Vacík) a Pražské kytarové kvarteto (jehož členy jsou Matěj Freml, Patrick Vacík, Marek Velemínský a Václav Kučera).

Členové kytarového dua Siempre Nuevo Patrick Vacík a Matěj Freml v průběhu soutěže zasedli v porotě již 9. bienále a stejně jako páteční koncert je také celá soutěž věnována skladbám Milana Tesaře. Soutěž potrvá až do soboty 25.6.2022, kdy proběhne druhé kolo soutěže a závěrečný ceremoniál.

Duo Siempre Nuevo můžete vidět na koncertě v kostele Povýšení sv. Kříže v pátek 24.6.2022 od 19:30.

Kytarové duo Siempre Nuevo založili roku 2007 dva vynikající čeští kytaristé Matěj FremlPatrick Vacík, kteří společně studovali na Hochschule für Musik FRANZ LISZT v německém Weimaru, kde se učili komorní hře u prof. Thomase Müller-Peringa a prof. Mathise Christopha.

Již v květnu 2008 vyhrálo duo Siempre Nuevo mezinárodní soutěž v italské Gorizii a další úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Od té doby jsou pravidelně zváni na české i mezinárodní festivaly; jedním z nejdůležitějších se ukázal být Mezinárodní hudební veletrh v Shanghai 2010. Následovaly mistrovské kurzy a koncerty v dalších čínských městech.

Patrick Vacík

narozen 1984 v německém Kemptenu. Studium v Čechách dokončil absolutoriem na Pardubické konzervatoři v roce 2006 u Petra Saidla, v témže roce se stal studentem Hochschule für Musik FRANZ LISZT Weimar, kde pod vedením prof. Thomase Müller-Peringa získal v roce 2009 umělecký diplom. V roce dokončil 2013 postgraduální studium pro komorní hru (Aufbau B v duu s Matějem Fremlem). O dva roky později absolvoval také doktorandská studia na Hudební fakultě Akademie Múzických umění (HAMU) v Praze.

Matěj Freml

se narodil v roce 1982 v Teplicích. Na kytaru začal hrát ve věku osmi let u svého otce Jiřího Fremla na ZUŠ ve Zruči nad Sázavou  (Jiří Freml je také ředitelem Mezinárodní kytarové soutěže ve Zruči nad Sázavou). V roce 2004 absolvoval u Petra Saidla na konzervatoři v Pardubicích. V akademickém roce 2007/2008 byl na stáži na Hochschule für Musik Franz Listz v německém Weimaru ve třídě Prof. Thomase Müller – Peringa. V roce 2009 dokončil magisterské studium na Janáčkově akademii múzických umění v Brně a v roce 2012 zde úspěšně absolvoval i doktorské studium pod vedením prof. Barbary Marii Willi, Ph.D. Zároveň studoval program Aufbau B – komorní hudba (Duo Siempre Nuevo) na Hochschule für Musik Franz Liszt ve Weimaru u Prof. Thomase Müllera – Peringa.

Milan Tesař Český kytarista, pedagog a hudební skladatel vystudoval hru na kytaru na pražské konzervatoři, koncertoval a jako skladatel se snad uplatnil ve všech hudebních žánrech. Jeho skladby jsou hrány a nahrávány po celém světě. Skládal písně pro tehdejší představitele populární hudby-od Waldemara Matušky přes Václava Neckáře až po Lenku Filipovou. Skládal také vážnou a komorní hudbu či jazz. Vyučoval na Pražské konzervatoři, později na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.

Sdílejte příspěvek