• Aktuálně
  • Klarinetistka Anna Paulová opět vystoupí s Pražskou komorní filharmonií
anna02780

Klarinetistka Anna Paulová opět vystoupí s Pražskou komorní filharmonií

Po předchozím vynikajícím výkonu Anny Paulové při záskoku v Triu Clavio, vystoupí Anna Paulová na koncertě Beethoven.Suková.Zemlinsky spolu s koncertním mistrem  violoncell Pražské komorní filharmonie – Lukášem Pospíšilem, hobojistou Janem Součkem, fagotistou Ondřejem Šindelářem a klavíristou Markem Kozákem.

Zazní Trio pro klarinet, violoncello a klavír a moll op.114 J. Brahmse, Klavírní skladby Otilie Sukové, Trio pro dva hoboje a anglický roh C dur op.87 (úprava pro hoboj,klarinet a fagot Johna P.Newhilla) L.van Beethovena, a Zemlinského Trio pro klarinet, violoncello a klavír d moll op.3 .

Anna Paulová studovala hru na klarinet na Pražské konzervatoři u prof. Milana Poláka a prof. Ludmily Peterkové. Od října 2013 studuje na Akademii múzických umění v Praze v klarinetové třídě prof. Jiřího Hlaváče a prof. Vlastimila Mareše. 

Poprvé hrála s Pražskou komorní filharmonií jako sólistka již v patnácti letech. 

Anna Paulová je od svého dětství držitelkou mnoha mezinárodních ocenění. V roce 2019 se zúčastnila mezinárodní soutěže ARD v Mnichově, kde se z 63 účastníků v prvním kole dostala mezi 6 semifinalistů.

V roce 2016 se stala stipendistkou Nadace Český hudební fond a zabývá se hudbou 20. a 21. století. Zaměřuje se na skladby českých skladatelů.

Největším úspěchem Anny Paulové je 2. cena a titul laureáta na Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro v květnu 2015, kde získala ještě řadu zvláštních cen. 

V letošním roce se stala finalistkou Showcase, pořádanou Akademií klasické hudby, HAMU Praha a hudební kanceláří Sound Czech.

PKF – Prague Philharmonia vznikla v roce 1994 z iniciativy dirigenta Jiřího Bělohlávka (1946-2017) pod názvem Pražská komorní filharmonie. Dnes patři mezi nejrespektovanější české i světové orchestry, což potvrzují pravidelná zahraniční turné a nahrávací projekty pro renomovaná světová vydavatelství. Koncert se uskuteční již v pondělí 20. června 2022 od 19:30 v Barokním refektáři Profesního domu MFF UK.

Sdílejte příspěvek