• Aktuálně
  • Mezzosopranistka Eva Garajová na festivalu Pro musica nostra
Eva Garajová - mezzosoprán

Mezzosopranistka Eva Garajová na festivalu Pro musica nostra

Vynikající mezzosopranistka Eva Garajová vystoupí 16. a 17. června 2022 spolu se špičkovou sopranistkou Márií Tajtákovou a předním slovenským klavíristou Marianem Lapšanským na mezinárodním hudebním festivalu Pro musica nostra, který se každoročně koná v různých městech na Slovensku.

Festival Pro musica nostra nabízí jedinečné zážitky – snaží se vrátit hudbu do míst, kde dříve běžně zněla.

K těmto návratům do historických prostor si vybírá špičkové hudebníky a interprety.

Program koncertu:

Antonín Dvořák:

  • Cigánske melódie, Op. 55 výběr
  • V národním tónu, Op. 73 výběr
  • Moravské dvojzpěvy, Op. 20

Eva Garajová je absolventkou Vysoké školy múzických umění v Bratislavě, studovala také v Osimu, v Buffalu a na mistrovských kurzech u Enzy Ferrari, Julie Hamari a Christy Ludwig. Pravidelně účinkuje se špičkovými symfonickými a komorními orchestry. Dlouhodobě se věnuje podpoře a interpretaci soudobé hudby, je zakladatelkou komorního cyklu Pražské múzy a Nadačního fondu Evy Garajové pro komorní hudbu.

Mária Tajtáková studovala operní zpěv na Konzervatoři v Bratislavě a na Akademii umění v Banské Bystrici. Debutovala v úloze Lucie di Lammermoor ve stejnojmenné Donizettiho opeře ve Státním divadle v Košicích. Koncertuje v Itálii, v Německu, v Rakousku i v Japonsku, ale v žádném případě nezapomíná ani na rodné Slovensko.

Marian Lapšanský studoval hru na klavír na bratislavské konzervatoři a na Akademii múzických umění v Praze. V letech 19751978 působil jako sólista Státní filharmonie Košice, od roku 1978 byl sólistou Slovenské filharmonie. V roce 2004 byl jmenován generálním ředitelem Slovenské filharmonie, kde byl do té doby sólistou. Od roku 1997 pracuje jako profesor na VŠMU v Bratislavě a na Akadémii múzických umění v Banské Bystrici. Mnoho let hru na klavír vyučoval i na pražské HAMU.

Evu Garajovou, Márii Tajtákovou a Mariána Lapšanského můžete slyšet již 16. června 2022  od 18 hodin v kaštiele Petrovany a 17. června 2022 od 18 hodin v kostele sv. Bartoloměje v Čadci.

Eva Garajová je Vám plně k dispozici pro případný rozhovor či návštěvu ve studiu.

Sdílejte příspěvek